Отмена регулярного налогового сбора, который уплачивается владельцами транспортных средств, вступила в силу. Об этом говорится в Налоговом кодексе.

Транспортный сбор теперь будет взиматься только при первой регистрации транспортного средства с его собственника, тогда как до 2011 года, кроме такого налога, уплачивался еще налог при перерегистрации транспортного средства, а также перед проведением техосмотра ежегодно или 1 раз в 2 года (юрлицами — ежеквартально).

Сохранена дифференциация размера сбора в зависимости от мощности двигателя транспортного средства, а также срока его эксплуатации.

При этом если до 2011 года для каждого периода пользования автомобилем была установлена конкретная ставка, то теперь она определяется путем умножения базовой ставки (новый автомобиль) на коэффициент 2 — для автомобилей б/у до 8 лет, и коэффициент 40 — для автомобилей б/у более 8 лет.

В целом базовые ставки сбора незначительно повысились только для автомобилей с объемом двигателя 1001-1800 кубических сантиметров, однако при регистрации в Украине подержанного до 8 лет автомобиля любой мощности придется платить примерно в 1,5-2 раза больше, чем до 2011.

Вместе с тем регистрация автомобилей б/у более 8 лет с объемом двигателя 1001-2500 кубических сантиметров стоит столько же или дешевле.

Например, за регистрацию нового автомобиля с объемом двигателя 1500 кубических сантиметров необходимо платить 75 гривен (ранее — 60 гривен), такой же автомобиль б/у до 8 лет обойдется в 150 гривен (ранее -75 гривен), б/у свыше 8 лет — в 3 тысячи гривен, так же как и до 2011.

Кодексом также введен транспортный сбор на суда, самолеты и вертолеты.

Напомним, что 3 декабря президент Виктор Янукович подписал Налоговый кодекс, принятый Верховной радой 2 декабря с учетом его предложений.

01.01.2010 новый Налоговый кодекс вступил в силу.

Разъяснения Налоговой

5 сiчня 2011  |  Прес-служба ДПА України за матеріалами Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПА України

Транспортний збір відмінено

У зв’язку із ухваленням Податкового кодексу втратив чинність Закон України „Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” із змінами та доповненнями, яким визначались платники податку, об’єкти оподаткування, ставки податку, порядок його обчислення і строки сплати, а також встановлювались пільги.

Тепер фізичні особи, які є власниками транспортних засобів, що відповідно до законодавства підлягають технічному огляду один раз на два роки, при проходженні у 2011 році такого технічного огляду або знятті транспортних засобів з обліку зобов’язані пред’являти органам, що здійснюють зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату за 2010 рік податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за ставками, які діяли до 1 січня 2011 року, а фізичні особи, які були звільнені у 2010 році від його сплати, документ, що дає право на користування такими пільгами. У разі неподання таких документів технічний огляд транспортних засобів та зняття з обліку не проводяться.

Таким чином у разі, якщо для транспортного засобу передбачено термін проходження техогляду — 1 раз на 2 роки, у 2011 році громадяни-власники транспортних засобів зобов’язані надати органу, який проводить техогляд транспортного засобу, документ про сплату податку з власників транспортних засобів за рік, що передує техогляду (2010 рік), та за рік, в якому проходить техогляд (2011 рік), або за 2 роки разом, але у зв’язку з втратою з 01.01.2011 року чинності Закону 1963-ХІІ, за таким власником залишається обов’язок сплати податку з власників транспортних засобів за 2010 рік за ставками податку, які діяли до 1 січня 2011 року.

Тож ДПА України нагадує громадянам-власникам транспортних засобів про необхідність сплати податку з власників транспортних засобів за 2010 рік під час проведення державного технічного огляду та зняття з реєстрації транспортних засобів у 2011 році.

Також відповідно до підрозділу 9 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу, повернення сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також місцевих податків і зборів, які були сплачені до 1 січня 2011 року помилково або надміру, зарахування до бюджетів таких податків і зборів, які сплачуються у першому кварталі 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року, та сум, які сплачуються у рахунок погашення податкового боргу, що сформувався станом на 31 грудня 2010 року, здійснюються у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2011 року.

===============================================================================

А будут ли возвращать оплаченное?

За новим Податковим кодексом, власникам авто, які заплатили транспортний збір вже й на 2011 рік, кошти повинні повернути. З 1 січня 2011 року вступають в дію положення розділу VII «Збір за першу реєстрацію транспортного засобу». Відповідно, Закон України «Про податок з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів» втрачає силу, повідомляє «Судово-юридична газета».

21 грудня Комітет Верховної Ради України з питань податкової і митної політики обнародував рекомендації по вживанню окремих положень Податкового кодексу України.   Так, зокрема, в рішенні розглянутий порядок повернення коштів, сплачених в 2010 році за 2011 рік при проходженні технічного огляду власниками транспортних засобів.

З 1 січня 2011 платниками транспортного збору будуть лише ті юридичні і фізичні особи, які здійснюють першу реєстрацію в Україні транспортних засобів. Таким чином, засоби, сплачені на 2011 рік, підлягають поверненню, повідомляє «Судово-юридична газета».

Яким чином і хто буде повертати кошти, поки що невідомо.

В управлінні ДАІ та податковій адміністрації Полтави цього відповісти не змогли.

– Це податки, тому нас це не стосується. Цим буде займатися, мабуть, податкова, – відповіли в управлінні ДАІ.

В ДПА пообіцяли відповісти пізніше.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.